Tirmet / O firmie / Historia firmy

Zapisz do Newslettera

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w naszej ofercie i najważnieszych wydarzeniach - zapisz się do naszego Newslettera

Bookmark and Share

HISTORIA FIRMY

Firma P.H.U. TIRMET Kulik Mirosław powstała w 1997 roku. Zajmujemy się kompleksową naprawą pojazdów ciężarowych różnych marek oraz posiadamy Okręgową Stację Kontroli Pojazdów.

Naszą działalność rozpoczęliśmy z ilością 5 stanowisk do napraw, oraz kadrą 5 pracowników. Kolejne stanowiska naprawcze jak i kolejnych pracowników pozyskiwaliśmy wraz z rozwojem firmy i jej nowymi potrzebami w zakresie napraw pojazdów.
Obecnie posiadamy 15 stanowisk naprawczych (10 do napraw bieżących, 5 do napraw powypadkowych). Zatrudniamy ponad 70 najlepszych, świetnie przeszkolonych pracowników, którzy poprzez pracę i zaangażowanie umacniają pozytywny wizerunek firmy na rynku.

Firma TIRMET, od 2005 roku należy też do Europejskiego Zrzeszenia Sieci Warsztatów „LS”. Przez cały okres działalności w zrzeszeniu wypracowana została dobra reputacja firmy wśród polskich i zagranicznych Klientów poprzez ciągły rozwój i doskonalenie prowadzonej działalności.

W maju 2012 uzyskaliśmy autoryzację do napraw pełnej gamy pojazdów marki IVECO, jako sub-serwis Autoryzowanego Dealera marki Iveco w Polsce – Cracow Truck Center z siedzibą w Rudzie Śląskiej.

OPIS ZAKRESU DZIAŁALNOŚCI FIRMY

Firma TIRMET zajmuje się kompleksową naprawą pojazdów ciężarowych różnych marek. Posiadamy też autoryzacje na wykonywanie napraw gwarancyjnych dla producentów takich jak: IVECO, KOGEL, WIELTON, KRONE, JOST, KNORR-BREMSE, WABCO, HALDEX, oraz producentów osi: BPW, SAF, ROR, MERCEDES-BENZ.
Oferujemy:

 • Naprawy główne silników ( Iveco, Volvo, Man, Mercedes, Scania, Daf, Renault)
 • Naprawy główne skrzyń biegów ( ZF, EATON )
 • Naprawy ram nośnych
 • Naprawy i regulacje układów hamulcowych i zawieszenia
 • Naprawy instalacji elektrycznych i pneumatycznych
 • Diagnostykę i naprawy systemów ABS, EBS, ECAS, EPS, EDC
 • Kalibracje okresowe tachografów ( analogowe i cyfrowe )
 • Obsługę klimatyzacji w samochodach ciężarowych i osobowych
 • Montaż ograniczników prędkości
 • Naprawy i diagnostykę układów paliwowych
 • Badania Techniczne wszystkich typów pojazdów

Roku 2012 to również etap wdrażania w naszej firmie najnowszych technologii do napraw pojazdów, przede wszystkim ram nośnych.

W swojej ofercie posiadamy również oryginalne części najwyższej jakości renomowanych firm europejskich.

Nasza firma prowadzi kompleksową obsługę Klienta w zakresie napraw powypadkowych pojazdów, ustawienia geometrii ram i układów jezdnych, napraw i prostowania ram pojazdów ciężarowych i dostawczych.
Do prostowania i naprawy ram pojazdów używana jest nowoczesna technologia szwedzkiej firmy JOSAM: przyrządy pomiarowe, pompy i siłowniki hydrauliczne, oraz nitownice do nitowania nitów stalowych w ramach. Posiadamy również podgrzewacze indukcyjne firmy JOSAM, ALESCO.
Laserowy system pomiaru geometrii marki JOSAM pozwala na wykonanie bardzo precyzyjnych pomiarów i ustawień, wpływając tym samym na bezpieczeństwo jazdy. Za jego pomocą wykonuje się pomiary zbieżności i rozbieżności kół, kątów wyprzedzenia i pochylenia osi sworzni zwrotnic, zależności kątów skrętu kół i prostopadłości osi.

Jakość świadczonych przez nas usług jest na bardzo wysokim poziomie. Przeszkolona kadra pracowników precyzyjnie i fachowo wykonuje przeglądy gwarancyjne oraz naprawy bieżące.